De vervolgcursus fotografie bestaat uit vier échte praktijklessen. De cursus is modulair ingericht. Je kunt eigenlijk zeggen dat de fotocursus bestaat uit vier hoogstaande workshops!
Deze vervolgcursus is bedoeld voor de wat gevorderde fotograaf die al een tijdje bezig zijn met fotografie en een volgende stap wil maken in zijn of haar ontwikkeling. Voor deze cursus is het nodig dat je je camera begrijpt en dat je hem handmatig kunt instellen. Als je bijvoorbeeld de Basiscursus Fotografie of de 1-daagse cursus fotografie hebt gevolgd dan kun je hier aan deelnemen. Maar ook als je ergens anders een basiscursus hebt gevolgd of als je je de basiskennis zelf hebt aangeleerd, ben je van harte welkom.
Altijd kleine groepjes van 6
Alle cursussen van Studio Gert Jan Hermus worden gegeven in zeer kleine groepjes. Want ik wil iedereen voldoende aandacht kunnen geven. Ik hanteer dus GEEN groepen van 12, 15 of meer deelnemers. Het maximum aantal deelnemers in mijn cursussen en workshops is altijd 6!
Echte praktijklessen
De lessen in deze vervolgcursus die je gaat volgen zijn dus échte hands-on-lessen. Daarvoor is het van belang dat je de basisprincipes van de fotografie beheerst. Je hebt bijvoorbeeld de basiscursus fotografie of privélessen gevolgd. Neem even contact met me op als je twijfelt over je instapniveau. Natuurlijk krijg je tijdens deze cursus allerlei praktische tips en trucs. Want vanzelfsprekend komen de onderwerpen die tijdens de basiscursus zijn behandeld daar waar nodig weer aan bod. Want ook tijdens deze cursus gaan we aan de slag met de belichtingsdriehoek, compositie, witbalans en alle andere dingen die op ons pad komen. Doordat we met een klein groepje werken kunnen jouw vragen uitgebreid behandeld worden.
Inhoud van de fotocursus voor gevorderden
De cursus bestaat uit vier praktijklessen in vier thema’s:
drie lessen van 3 uur en één les van 4 uur:
- Avondfotografie of Portret bij natuurlijk licht (*)
– In de workshop Avondfotografie gaan we werken met licht en sfeer in de stad .
– In de workshop Portret bij natuurlijk licht gaan we portretten maken met het licht dat we voor handen hebben.
(zie foto’s hieronder)
Handig: een statief (**)
Ik heb onlangs een blogbericht gepubliceerd over goede statieven. - Straatfotografie in de gezellige binnenstad van Leeuwarden (3 uren)
Zaterdagochtend of -middag (zie de data hieronder)
Straatfotografie is een vorm van fotografie waarbij mensen worden gefotografeerd zonder dat ze dat in de gaten hebben. Het is een van de spannendste vormen van fotografie. Want je gaat met je camera op stap en je weet vooraf nooit in welke situaties je terecht komt en met wat voor foto’s je thuis komt. Maar maak je geen zorgen. Mensen hebben al gauw in de gaten dat we met een fotocursus bezig zijn 😉
Na afloop van deze les module ontvang je een door mij geschreven syllabus Straatfotografie. Tijdens de les bespreken we ook de wettelijke kant, wat mag wel en wat mag niet? En natuurlijk behandelen we gaandeweg een aantal technische aspecten van de straatfotografie, waaronder de verschillende camera-instellingen en opnametechnieken.
Handig: goede schoenen - Fotograferen in de Orchideeënhoeve in Luttelgeest (4 uren)
Zaterdagochtend of -middag (zie de data hieronder)
De Orchideeënhoeve in Luttelgeest is een geweldige locatie voor een workshop fotografie. Want op 25.000 vierkante meter vind je vlinders, orchideeën en losvliegende lori’s (kleine papegaaitjes.) Maar ook andere dieren zoals stokstaartjes en maki’s. Omdat bijna alles met glas is overdekt kun je er fotograferen bij daglicht. Dus we kunnen er bij elk weertype terecht. Handig: goede schoenen en een statief (*)
Ik heb onlangs een blogbericht gepubliceerd over een aantal goede statieven. - Studioportret (3 uren)
Avondles
We gaan portretten fotograferen in mijn fotostudio aan de Zeilmakersstraat in Sneek.
Daarbij gebruiken we de studio aanwezige studioflitsers, softboxen en dergelijke Maar je mag natuurlijk ook je eigen (reportage)flitser gebruiken. Tijdens de les leg ik je de werking van jouw reportageflitser uit.
Ik heb een poosje geleden een blogbericht geschreven over een goede betaalbare reportageflitser.
(*) In de herfst- en winterperiode wordt deze les besteed aan avondfotografie. In de zomer is dit de les ‘Portret met natuurlijk licht’.
(**) Ik heb zelf ook allerlei materialen. Neem even contact met me op als je ergens om verlegen zit.
Bij deze vervolgcursus fotografie is inbegrepen:
- Een fotocursus van vier lessen van een fotograaf met 35 jaar ervaring
- (Dus geen wisselende docenten, maar één trainer die jou begeleidt van begin tot eind).
- Een fotografieschool met uitstekende beoordelingen.
- Een klein groepje deelnemers (maximaal 6 deelnemers) met heel veel praktijk.
- Toegangskaart voor de Orchideeënhoeve.
- Syllabus ‘Straatfotografie’.
- Syllabus ‘Basiscursus Fotografie’.
- De cursus wordt afgesloten met een certificaat.
Prijs
De prijs voor deze 4 hoogwaardige workshops is € 299,-
In overleg is betalen in termijnen mogelijk.
Korting
Cursisten die de basiscursus of de 1-daagse cursus bij Gert Jan Hermus Fotografie hebben gedaan ontvangen € 50- korting op deze cursus!
Ook als je je samen met iemand anders of met meer personen aanmeldt, dan ontvang je de korting en betaal je € 249,- per persoon.
Wanneer?
Voorjaar 2023:
Groep 1 (vol)
- Zaterdagochtend 1 april in de Orchideeënhoeve
- Woensdagavond 12 april portretfotografie in de studio
- Zaterdagmiddag 8 juli Straatfotografie
- Woensdagavond 12 juli portret bij natuurlijk licht
Groep 2 (nog 1 plek beschikbaar)
- Zaterdagochtend 10 juni in de Orchideeënhoeve
- Woensdagavond 5 juli portretfotografie in de studio
- Zaterdagmiddag 15 juli straatfotografie
- Woensdagavond 19 juli portret bij natuurlijk licht
Groep 3 (vol)
- Zaterdagochtend 13 mei in de Orchideeënhoeve
- Dinsdagavond 30 mei portretfotografie in de studio
- Woensdagavond 14 juni portret bij natuurlijk licht
- Zaterdagochtend 17 juni straatfotografie
Als je zelf een groepje kunt samenstellen, dan kunnen we de data in onderling overleg prikken.







Opgeven voor deze fotocursus?
Mail me via:
studio@gertjanhermus.nl
Ik reageer altijd binnen 24 uur. Controleer je spambox even als je geen antwoord ontvangt.
Bellen of appen (WhatsApp of Signal) mag natuurlijk ook:
06 1344 0603
Cursusagenda
Bekijk de cursusagenda om de geplande cursussen en workshops te bekijken.
Op alle cursussen van Studio Gert Jan Hermus zijn algemene voorwaarden van toepassing.